Grankullavik ośrodek wypoczynkowy oraz centrum wędkarstwa sportowego na Olandii

Bogate, a łatwo dost ępne tereny wodne czynią Olandię – a przede wszystkim północną część tej wyspy – prawdiziwym eldorado dla wędkarzy. Można tu złowić okazałego szczupaka, a w chwile później wielką troć.

Na północnym cyplu Olandii znajdziecie Państwo Grankullavik – dużą i spokojną dzięki swemu położeniu zatokę, a jednocześnie bogatą w świeżą wciąż napływającą wodę. Wydłużony okres wegetacji i niski poziom wód akwenu zapewniają wysoką produkcję narybku w zatoce Grankullavik, a co za tym idzie obfitość ryb i rozmaitość ich gatunków. Często łowi się tu szczupaki, które ważą ponad 10 kg, a to spełnienie marzeń niejednego wędkarza.

Położenie

Centrum wędkarstwa sportowego jest położone na północnym cyplu Olandii, tuż przy południowo – wschodnim brzegu zatoki Grankullavik. To zaledwie 40 m od wspaniałych terenów wędkarskich.

Tereny wędkarskie

Zatoka Grankullavik zajmuje obszar 660 ha. Przy morskim ujściu zatoki powstały trzy małe wyspy, tworzące doskonałą ochronę przed niepożądanymi prądami morskimi i wiatrem. Zatoka jest zaskakująco płytka: w wielu miejscach jej głębokość to zaledwie 1 do 3 m, tylko na środku akwenu dochodzi do 5-6 m. Zatoka jest miejscem żerowania wielu gatunków. Stały dopływ wód z Bałtyku wzbogaca zatokę udostępniając wędkarzom wielką różnorodność ryb.

Gatunki ryb

Najczęściej można tu złowić tak interesujące gatunki jak szczupaki, okonie i trocie, a znajdziemy tu także flądry i sieje.

SzczupakPrzeciętna: 2 – 6 kg                                13 kg
OkońPrzeciętna: 0,3 kgNajwiększa w roku: 1,9 kg
TroćPrzeciętna: 2 – 3 kgNajwiększa w roku: 10,2 kg

Sezon wędkarski

Dzięki łagodnemu klimatowi wyspy, na Olandii można wędkować prawie przez cały rok.Najlepsza pora na złowienie szczupaka to okres od marca do czerwca lub od września do listopada. Trocie można równie łatwo złowić w marcu, kwietniu i maju jak póżną jesienią – od października aż do grudnia.

Sposoby łowienia

Szczupaki łowi się najczęściej na spinning lub na muszkę przy płytkiej wodzie. Najlepszą przynętą będą woblery w kolorze żółto – zielonym. Okonie można łapać na robaki, lub przy pomocy woblerów. Do łowienia troci lepszy będzie spinning lub muszka, oraz łowienie przy brzegu, stojąc w wodzie. Do spinningu najlepsza jest wędka o długości ok. 3 m oraz żyłka o grubości 0,25 – 0,3 mm. Można też spróbować owalnych blaszek.

Przepisy dotyczące połowu

Połów ryb przyrządami ręcznymi dozwolony jest na wszystkich terenach, gdzie można łapać szczupaki i trocie.

Przewodnicy wędkarscy mają własne łodzie i wyposażenie wędkarskie.

https://www.havochvatten.se/hav/fiske–fritid/sport–och-fritidsfiske/svenska-fiskeregler.html

Łodzie, przybory wędkarskie, wyposażenie i mapy

Do wypożyczenia mamy 20 łodzi o długości od 3,8 do 4,5 m, wraz z silnikami o mocy 3- 6,5 hM. Kotwice, wiosła 10 litrów paliwa oraz kamizelki ratunkowe są wliczone w cenę wynajmu.

Przybory wędkarskie oraz odpowiednie przynęty można wypożyczyć, a inne dodatki takie jak spinning i muszki można kupić w recepcji. Mapy otrzymacie Państwo wraz z kartami wędkarskimi.

Oprócz zwykłego sprzętu wędkarskiego trzeba pamiętać o ciepłym ubraniu oraz woderach do brodzenia w wodzie.

Inne usługi

Na terenie ośrodka znajduje się sklepik spożywczy, oferujący również przybory wędkarskie. W budynku głównym znajdują się pralki i suszarki automatyczne, oraz świetlica, sauna, a nawet wędzarnia ryb. Poza tym na terenie ośrodka znajduje się: wypożyczalnia rowerów i przyrządów wędkarskich, oraz plac zabaw dla dzieci. Nasi goście otrzymują dokładne informacje dotyczące karty wędkarskiej i najlepszych terenów łowieckich. Przeszkolimy również w obsłudze silników łodzi, zanim wyruszą. Państwo na zatokę.

Inne atrakcje

W okolicy czekają na Państwa również inne atrakcje: tenis, zbieranie grzybów i jagód, ścieżka zdrowia prowadząca przez rezerwat, podziwianie, orchidei, dziko rosnących na wyspie, kurs wędkarski dla początkujących i gra w golfa (pole golfowe w odległości 10 km od ośrodka). Przede wszystkim jednak kąpiele morskie i słońce na przepięknej, rozległej plaży z białymi wydmami w Boda (w odległości 2 km).

Zakwaterowanie, Posiłki

Ośrodek wypoczynkowy Grankullavik położony jest przy plaży i składa sié z 24 domków kempingowych z widokiem na morze.

W każdym domku jest WC, prysznic, ciepła i zimna woda, lodówka, kuchenka elektryczna, kuchenka mikrofalowa oraz telewizor. Do Państwa dyspozycji oddajemy teź taras z meblami ogrodowymi, gdzie mogą Państwo mile spędzić wieczór np. przy grillu. Goście sprzątają sami. Wi-Fi

Sprzątanie końcowe można zamówić. W wyposażeniu domków nie ma bielizny pościelowej. Goście mają możliwość samodzielnego przygotowania, posiłków.

Domki letniskowe , opcje

Opcja 1
Domki o powierzchni 43 m kw (wolnostojące). Dwie sypialnie (4 łożka piętrowe), salon, aneks kuchenny. WC i prysznic.

Opcja 2
Domki o powierzchni 53 m kw. Na terenie centrum znajduje się 8 takich domków w zabudowie szeregowej. Dwie sypialnie (w jednej 4 łożka piętrowe, w drugiej 3 łóżka), salon, oddzielna kuchnia z (dodatkowo, oprócz wyposażenia standardowego) zamrażarka. WC i prysznic.

Więcej informacji

Ceny

Kontakt w celu uzyskania informacji o aktualnych cenach i rezerwacji .
E-mail: info@grankullavik.com

Właściciele

Birger i Liselott Karlsson
Grankullavägen 322
SE-380 75 Byxelkrok

Telefon +46 (0)485 240 14, +46(0)70 655 75 66, +46 (0)70 688 75 66

E-mail: info@grankullavik.com

Mapa

Ladda ner broschyr